Zawartość jednego woreczka zafarbuje około 1 kg suchego materiału. Nie suszyć na słońcu. Farba nie barwi niektórych rodzajów włókien syntetycznych. Składować w suchym miejscu. Produkt nie nadaje się dla dzieci do 3 lat.
Producent zastrzega sobie prawo, że produkt może reagować na różne sposoby z różnymi materiałami i ich ilością. W przypadku farbowania na ciemniejszy odcień tego samego koloru zalecamy użycie większej ilości barwnika.Wypróbowaliśmy: barwnikiem „ozdobiliśmy” koszulkę, obrus i podkładkę, tworząc oryginalnylne wzory kolorystyczne. Przed farbowaniem wypraliśmy produkty do batiku, wyprasowaliśmy je, namoczyliśmy w czystej zimnej wodzie z garścią soli kuchennej i pozostawiliśmy na chwilę w słonej wodzie, aby farba dobrze utrzymała się podczas barwienia. Po 15 min. wycisnęliśmy materiał w dłoni i tworzyliśmy różne warianty przyszłych wzorów, za pomocą zakładek i węzłów, wiązania muszą być mocne, nie mogą rozwiązać się podczas barwienia. Wiązaliśmy różnymi rodzajami sznurków, a także używaliśmy gumek. Tak przygotowane produkty włozyliśmy do kąpieli farbiarskiej, którą wymieszaliśmy zgodnie z instrukcją podaną na woreczku z farbą. Postępowaliśmy zgodnie z zalecanym procesem barwienia. Pod koniec okresu barwienia usunęliśmy produkty z kąpieli barwiącej. Ważne jest, aby zaplamione próbki kilkakrotnie dokładnie wypłukać w czystej wodzie, po pierwszym płukaniu ostrożnie zdjęliśmy wiązania. Do poluzowania gumek i sznurków używaliśmy nożyczek, ponieważ nasiąknięte węzły trudno było rozwiązać i były mało widoczne, uważaliśmy, aby nie wciąć się w materiał. Po wypłukaniu woda powinna pozostać czysta. Do ostatniej kąpieli płuczącej dodaliśmy octu, aby kolor ustabilizował się i „utrwalił”. Farbowany produkt wyprasowaliśmy jeszcze wilgotny na lewej stronie. Do pracy używaliśmy gumowych rękawic. Wypróbowaliśmy obie metody barwienia, ręczną i pralkową, obie metody nie były skomplikowane. Uwaga po barwieniu ręcznym: Po farbowaniu w pralce barwiony produkt lekko puścił farbę, zalecamy dodanie do kolorów odrobiny octu w celu ustabilizowania kolorów. Uwaga dotycząca barwienia w pralce: Po praniu produkt barwiony w pralce nie puszczał farby. Dzięki batice nadaliśmy ubraniu nowy wygląd i stworzyliśmy oryginalny produkt.
Instrukcja obsługi: Wyprany materiał przeznaczony do farbowania zanurz na 15 minut w ciepłej wodzie z 1 garścią soli kuchennej. Zawartość woreczka rozpuść w 1 litrze wody i 1 garści soli kuchennej i dokładnie wymieszaj.
Farbowanie ręczne: W emaliowanym naczyniu podgrzej tyle wody aby materiał mógł się swobodnie zanurzyć. Podgrzewaj do 40 - 60°C. Wlej rozpuszczony barwnik. Ciągle mieszając można doprowadzić do gotowania (lepiej się zafarbuje). Następnie pozostaw materiał w wodzie, aż do schłodzenia. Płucz w zimnej wodzie, aż woda będzie czysta.
Farbowanie w pralce: Nastaw program prania na 40 - 60°C (może być też na 90°C) bez prania wstępnego. Rozpuszczoną farbę wlej do bębna pralki. Nie wiruj, płucz ręcznie. Barwnik nie niszczy pralki.